Stowarzyszenie Artystyczne MÓZG
Projekty 2013
9th MÓZG FESTIVAL

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

STRONA FESTIWALU

Wszystkie projekty zrealizowane w 2013 roku

Działalność Stowarzyszenia Artystycznego “Mózg” w  2013 roku

SUPER SAM

Zadanie przewiduje 7 solowych działań artystycznych, które mają być rozłożone w czasie pomiędzy majem i listopadem 2013 roku.Występ każdego artysty połączony będzie ze spotkaniem ze środowiskim oraz publicznością.

Cel takich spotkań to poznanie kontekstu działań artysty.Działania będą rejestrowane w celach edukacyjnych i archiwizacyjnych.

Większość z nich zostanie opublikowana.

PROGRAM:

1. MAZZOLL
2. ZDZISŁAW PIERNIK
3. OLGA SZWAJGIER
4. ZBIGNIEW KARKOWSKI
5. CJ BOYD
6. KRZYSZTOF GRUSE
7. KAZUHISA UCHIHASHI

LETNIE PRANIE MÓZGU '13

Zadanie przewiduje zorganizowanie 8 wydarzeń w okresie od 12 lipca do 31 sierpnia włącznie, w każdy piątek tego okresu.

Podczas cyklu zaprezentuje się 56 artystów muzycznych, wśród których znajdą się zespoły, producenci oraz dje, 9 artystów wizualnych prezentujących sztukę multimedialną, odbędą się dwie wystawy plakatu z cyklu RE:FORMAT zorganizowane przy współpracy z grupą BESTRONA oraz 8 seansów filmowych zorganizowanych przy współpracy z Kinem Orzeł, prezentujących szeroką gamę filmów z nurtu ART-MOVIE.

STRONA PROJEKTU

BĄDŹ DZIECINNY – Improwizuj

Projekt w założeniu ma dwie odsłony, przedzielone przerwą wakacyjną. Zakładany jest cykl sześciu wydarzeń, realizowanych w niedzielne popołudnia. Pierwsza część projektu (2 spotkania) odbyłabywają się w okresie od maja do czerwca 2013, druga (4 spotkania) – od września do listopada 2013. Każde spotkanie odbywać się będzie w sali koncertowej klubu Mózg w Bydgoszczy w niedzielne popołudnie i trwać będzie ok.2-3 godzin.

STRONA PROJEKTU

ŚCIANA - mural Doroty Podlaskiej i Marcina Zdrojewskiego

ŚCIANA - muralna ścianie Domu Mody "Drukarnia".

autorka projektu - Dorota Podlaska

wykonanie - Marcin Tru Bob Zdrojewski

Projekt finansowany przez Miasto Bydgoszcz.

ZOBACZ ŚCIANĘ

BLISKIE SPOTKANIA

Bliskie spotkania, to mini projekt spotkań z 3 wybitnymi literatami. Uczestnicy spotkań mają okazję do bliskiego spotkania z artystami podczas wspólnego posiłku.
W projekcie wzięli udział:

Paweł Końjo Konnak

Rafał Bryndal

Tomasz Jastrun

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Bydgoszcz.