Stowarzyszenie Artystyczne MÓZG
WSZYSTKIE PROJEKTY ZREALIZOWANE W 2014 r.

DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO “MÓZG” W ROKU 2014

05.01.2014. - godz. 11:00, wstęp wolny
FRYMARK BYDGOSKI – jarmark regionalnych produktów ekologicznych

14.02.2014. - godz. 16:00
YACH PASZKIEWICZ – warsztaty tworzenia wideoklipu

14.02.2014. - godz. 21:00
Yach Paszkiewicz – noc wideoklipu

15.02.2014. - godz. 21:30
BERGLJOT (No/Cz) – koncert

15.02.2014. - godz. 23:00
PRECEDANCE – impreza

21.02.2014. - godz. 22:00
ŚCISK – Erdmann/Nóż/Pufffa/Qba Janicki – impreza

22.02.2014. - godz 21:00
GLOBULAROR – koncert

27.02.2014. - godz. 18:00
GRAFIKA WARSZAWSKA vol. 3 – wystawa

27.02.2014. - godz. 21:30
POSPIESZALSKI/MUCHA/ANDRZEJEWSKI

28.02.2014. - godz. 21:30
HANIMAL (Warszawa) – koncert

01.03.2014. - godz. 21:30
SAJJRA (Peru) – koncert

06.03.2014. - godz. 21:00
Paweł Końlo Konnak / Maciej Chmiel – wieczór literacki

07.03.2014. - godz. 00:00
TRZYTONY (Buhl/Pawlicki/ Szwankowski) – koncert

08.03.2014. - godz. 21:00
DARK MATTER with INSECT (Warsaw Mechanism)/GRUESOME/ JUSTINE D'ARC/SOCIAL ERROR/ TRIETIAK / VJ BXN / YANG / TRIPOD / DART – impreza

14.03.2014. - godz, 19:00
prof. Alina Borkowska, “Mózg w Mózgu” - spotkanie/wykład

14.03.2014. - godz, 22:00
ŚCISK with CHMARA / ERDMANN / NÓŻ / PUFFFA / QBA JANICKI

15.03.2014. - godz, 19:00
SHORTWAVES – pokaz filmów krótkometrażowych

22.03.2014. - godz, 21:00
MUZYKA DO BARÓW with TAK MI DOPOMÓŻ MOOG / MATEUSZ NÓŻ / SIERGIEJ SMAGLOV

27.03.2014. - godz, 21:30
DANILO CASTI (Sarydnia) – INSTANT – performence elektroakustyczny

29.03.2014. - godz. 20:00
XX URODZINY MÓZG

04.04.2014. - godz. 21:00
ANIA RUSOWICZ – koncert (support: BULBWIRES)

05.04.2014. - godz. 20:00
50tka TOMASZA DORN – seria koncertów/projekcja

07.04.2014 - godz. 19:00
ANIMOCJE DO-GRYWKA 1

08.04.2014. - godz. 19:00
ANIMOCJE DO-GRYWKA 2

09.04.2014. - godz. 19:00
PRZODOWNICY ANIMOCJI 2013

10.04.2014. - godz. 21:30
ALEXANDER MARKVARD (Rosja) – koncert

12.04.2014. - godz. 20:00
“BYDGOSZCZ OD ŚWITU DO ZMIERZCHU” - projekcja

18.04.2014. - godz. 20:00
DARK MATTER WITH QUANTUM SOUL (UK)/ RASSTEP/ BLACKOUT SOUND/ ULTIMATE BUNCH/ BAD BWOY TUNE/ TRIETIAK/ ERROR SOUND/ RIFFZ - impreza

19.04.2014. - godz. 21:30
KAZUHISA UCHIHASHI/ JERZY ROGIEWICZ – koncert

20.04.2014. - godz. 22:00
BROMBERG CALLING IX with OCET (NZ)/ AN ON BAST/ SROCZYŃSKI/ ERDMANN/ YANK/ TRIPOD/ PUFFFA/ NÓZ/ VJ BARDON - impreza

25.04.2014. - godz. 21:30
KASPER TOM CHRISTIANSEN – koncert

02.05.2014. - godz 22:00
ŚCISK with CHMARA/ ERDMANN/ PUFFFA/ QBA JANICKI - impreza

03.05.2014. - godz. 22:00
MUZYKA DO BARÓW with TAK MI DOPOMOZ MOOG/ SIERGIEJ SMAGLOV/ KOŁACKI/ ERDMANN + KIRANCHA PEOODLES/ FREEZE - impreza

06.05.2014. - godz. 20:00
THE THING – GUSTAFSOON/ HAKER FLATEN/ NILSSEN – LOVE – koncert

08.05.2014. - godz. 20:30
FELIX KUBIN mit MITCH AND MITCH – BAKTERIEN AND BATERIEN TOUR – koncert

09.05.2014. - godz. 20:00
BIELIZNA – koncert (support: ABSURD)

10.05.2014. - godz. 20:00
PLANETE + DOC BYDGOSKI ANEKS: “FULLMETALOWAWIOCHA” - film

15.05.2014. - godz 20:30
PLANETE + DOC BYDGOSKI ANEKS: “SZTUKA ZNIKANIA” - film

16.05.2014. - godz. 20:00
PLANETE + DOC BYDGOSKI ANEKS

17.05.2014. - godz. 00:00
STARA RZEKA – KUBA ZIOŁEK – koncert

23.05.2014. - godz. 21:00
WED VÓH – LESZEK GOLDYSZEWICZ & WOJCIECH KOWALCZYK - wystawa/koncert

24.05.2014. - godz. 21:30
DARIUSZ MAZUROWSKI – koncert

24.05.2014. - godz. 23:00
ŚCISK a.k.a. ŻURAWINOWY AFTER with CHMARA/ ERDMANN/ QBA JANICKI/ PIRANHA POODLES - impreza

29.05.2014. - godz. 21:00
THE LOVE AND THE BEAUTY SEEKERS – Łagodziński/ Pospieszalski/ Gąsiorek - koncert

01.06.2014. - godz. 12:00
II Warsztaty z Improwizacji: “Bądz dziecinny – improwizuj” - warsztaty dla dzieci

05.06.2014. - godz. 21:30
DEFIBRILLATOR feat MAZZOLL – koncert

06.06.2014. - godz. 00:00
BAJZEL W BYDGOSZCZY!

07.06.2014 – godz. 21:30
[ro] – HANNES BUDER & HANNES LINGENS – koncert

14.06.2014. - godz. 21:00
DZIECI RDZAWEJ ZIEMI – wystawa fotografii

15.06.2014. - godz. 21:00
JACK DUPOIN (Francja) – koncert

16.06.2014. - godz. 22:00
KOMENDAREK PLAYS PIJAROWSKI PIJAROWSKI READS KOMENDAREK – koncert/ sesja nagraniowa

18.06.2014. - godz. 20:30
BYDGOSKA AKADEMIA FOTOGRAFII – wystawa

21.06.2014. - godz. 21:30
BEAT BAND BROMBERG – koncert

24.06.2014. - godz. 21:00
POIL (Francja) – koncert

27.06.2014. - godz. 00:00
GOLGOTA PICNIC – pokaz filmu

27.06.2014. - godz. 21:30
OLO WALICKI/ GABA KULKA/ WACŁAW ZIMPEL/ KUBA STARUSZKIEWICZ - “Kot czy też kotka?” - koncert

28.06.2014. - godz. 22:00
LEWANDOWSKI/ MAZURKIEWICZ/ OSOWSKI/ KOSTRZEWA – performance

29.06.2014. - godz. 12:00
III Warszaty z Improwizacji: “BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ” (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci

01.07.2014. - godz. 21:30
HANIMAL – koncert

05.07.2014. - godz. 22:00
ŚCISK with QBA JANICKI/ ERDMANN/ PUFFFA/ MATEUSZ NÓŻ - impreza

10.07.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Abu Haraz” , reż. Maciej J. Drygas

11.07.2014. - godz. 22:00
LPM NA DWORZE with TAPE (Chmara/Janicki/Węgłowski) – koncert audiowizualny/ prapremiera płyty

17.07.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Exit trough the giftshop”, reż. Banksy

18.07.2014. - godz. 22:00
LPM'14 with V/TI.D (Maceski/Rogiewicz/DJ Lenar) / Piotr Bejnar/ Larix/ Interfusion/ Elektromoon vision - impreza

24.07.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Fuck for Forest” reż. Michał Marczak

31.07.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Sound of Noise” reż. Ola Simonsson/ Johannes Stjarne Nilsson

01.08.2014. - godz. 22:00
KINO LPM'14 with Zamilska/ RSS B0YS/ KUCHARCZYK/ EBO LA APE/ GRUPA nieDAsie

07.08.2014. - godz. 20:00
“The Other – woman in New York” - projekcja filmu

07.08.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Urbanized”, reż. Gary Hustwit

08.07.2014. - godz. 22:00
“Wydział Kultury” - Sroczyński/ Pospieszalski/ Jacewicz - “Bareness” - koncert audiowizualny w Parku om. Kazimierza Wielkiego

14.08.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “O krok od sławy” reż. Morgan Neville

15.08.2014. - godz. 22:00
LPM'14 with OCET/ AN ON BAST/ JUREK PRZEŹDZIECKI/ YANG/ SZYMON KALISKI - impreza

16.08.2014 – godz. 22:00
MARSECEZ/ DŁUGI oraz BRAGE TORMAENEN – koncert

21.8.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Legenda Kaspara Hausera” reż. Davido Manulli

22.08.2014. - godz. 20:00
“CZYŻBY CZYŻ” - Piotr Czyż – wystawa indywidualna

22.08.2014. - godz. 22:00
Wydział Kultury – Lewandowska / Mazurkiewicz / Kopeć / Osowski / Kostrzewa – performence multimedialny w Parku im. Kazimierza Wielkiego

28.08.2014. - godz. 22:00
KINO LPM - “Tom” reż. Xavier Dolan

29.08.2014. - godz. 22:00
LPM'14 with BAMUKO + KASIA PASTUSZAK/ HATTI VATTI/ REZA/ FEEL LIKE JUMPING SOUNDSYSTEM/ JOANA/ SROCZYŃSKI/ ERDMANN/ SOUNDSPACE MIRROR - impreza

30.08.2014. - godz. 22:00
YAKI (Bydgoszcz) oraz BATALJ (Berlin) – koncerty

12.09.2014. - godz. 22:00
ŚCISK a.k.a. CHMARODZINY with ERDMANN/CHMARA/QBA JANICKI/ FREEZE - impreza

18.09.2014. - godz. 21:30
INNER CITY ENSEMBLE – koncert

19.09.2014. - godz. 21:30
GOOD NIGHT CHICKEN – koncert

26.09.2014. - godz. 20:00
“Malarstwo Marty Szymielewicz” - wystawa

26.09.2014. - godz. 22:00
DANE JOE (Izrael/Niemcy) – koncert / performance

28.09.2014. - godz. 12:00
IV Warsztaty z Improwizacji: “BĄDŹ DZIECINNY IMPROWIZUJ” – warsztaty dla dzieci

05.10.2014. - godz. 13:00
XVI bydgoskie spotkanie z Australią i Nową Zelandią – koncert/warsztaty

10.10.2014. - godz. 21:30
STAER/ POINO (Norwegia/ Wielka Brytania) – koncerty

11.10.2014. - godz. 21:30
MARIA KA – koncert

12.10.2014. - godz. 22:00
CeZIk & KlejNuty/Bydgoszcz – kameralny akt solowy

17.10.2014. - godz. 21:30
GORZYCKI & GRUCHOT – koncert

23.10.2014. - godz. 21:30
SEAN NOONANN “A Gamblers Hand” (Nowy Jork/Warszawa) – koncert

24.10.2014. - godz. 21:30
DALIDA (Francja) – koncert

31.10.2014. - godz. 22:00
BROMBERG CALLING X with RECOGNITATION a.k.a JACEK SIENKIEWICZ/ CHINO/ BOQSIA BERNER/ QBA JANICKI/ ERDMANN/ FREEZE/ YANG/ MATEUSZ NÓŻ - impreza

07.11.2014. - godz. 19:00
X MÓŻG FESTIVAL (Bydgoszcz) – dzień drugi

08.11.2014. - godz. 12:00
IV Warsztaty z cyklu “BĄDŹ DZIECINNY IMPROWIZUJ” - Tomasz Gwinciński - “Wolność Konstrukcja Ekspresja” - wykład i zajęcia warsztatowe

08.11.2014. - godz. 14:00
SZABOLCS ESZTENYI - “Improwizacja w świetle języka muzycznego” - wykład i zajęcia warsztatowe

14.11.2014. - godz. 21:30
KARL HJALMAR NYBERG & ANDREAS WINTHER (Norwegia) - koncert

21.11.2014. - godz. 22:00
AFTERIMAGE: DjLENAR SILENT DISCO COLLAGES + after party LENAR/ FREEZE/ ERDMANN/ MATEUSZ NÓŻ - impreza

22.11.2014. - godz. 22:00
AFTERIMAGE: DEEPER THAN NIGHT with REZA/ ECLIPSE - impreza

28.11.2014. - godz. 21:00
RADIKAL GURU x Feel Like Jumping x Track Numba1 x In-Dead

30.11.2014. - godz. 12:00
V Warsztaty z Improwizacji “ Bądź Dziecinny - improwizuj|”

07.12.2014. - godz. 17:00
VI Warsztaty z Improwizaji “Bądź Dziecinny – improwizuj”

12.12.2014. - godz. 18:00
SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD FILMOWY

14.12.2O14. - godz. 20:00
“AutoMózgoDrewno” - Kamil Kusy i Łukasz Gruszczyński – instalacje, obiekty, rzeźby

18.12.2014. - godz. 21:00
FESTIWAL FILMÓW I FORM JEDNOMINUTOWYCH (“The One Minutes 2014”)

20.12.2014. - godz. 22:00
BROMBERG CALLING XI with MICHAŁ WOLSKI/ BŁAŻEJ MALINOWSKI/ SROCZYŃSKI/ KONDENSATOR PRZEPŁYWU (CHAMARA & JANICKI)/ ERDMANN/ MKO/ VASEN PIPARJUURI/ MATE - impreza

24.12.2014. - godz. 22:00
PASTERKA W MÓZGU

26.12.2014. - godz. 22:00
ŚCISK mit MONYA CP (Berlin)/ ŃÓŻ/ FREEZE/ CHMARA/ QBA JANICKI/ ERDMANN - impreza

27.12.2014. - godz. 20:30
ADAM KRUK – wystawa

27.12.2014. - godz. 21:00
THE ŚLUB + VED VUH (support) – koncerty

31.12.2014. - godz. 20:00
WIECZÓR JAK CO WIECZÓR – spotkanie towarzyskie